Aarhus Zontaklub fejrede sit 25 års jubilæum den 31. marts til 2. april 2006.
Jubilæumsfesten fandt sted den 31. marts i Restaurant Queens Garden på Hotel Royal i Århus. Det blev en rigtig dejlig aften med masser af taler, underholdende indslag og ikke mindst god mad og drikke.
Tak til alle der deltog - ikke mindst Distrikstyrelsen i Distrikt XIII, der tog hele den lange vej til Århus for at fejre begivenheden sammen med klubben.
Nedenfor lidt stemningsbilleder fra aftenen.
Hotel Royal og restaurent Queens Garden dannede en fin ramme om festen.
Bordene var flot dækkede. En fin detalje var, at bordkortene var holdt i samme stil som indbydelserne.
Blandt de mange talere var Jytte Hansen AD Danmark.
Som en lille hilsen fra Århus Zontakubs integrationsprojekt kom en sød dansetrup og underholdt os med deres flotte dans. Danserne blev ledet af en meget levende og engageret instruktør.
Inge Exner - klubbens første formand - stadig aktivt medlem af klubben efter 25 år.
Grith Thaagaard Loft (daværende formand) og Hanne Friis (daværende konstituteret formand, mens Grith holdt barsel). De var begge glade og lidt trætte efter den veloverståede fest.